Збірка творчих робіт "Юне слово".
(Слайд 1.) Уже давно стало зрозумілим, що найбільших успіхів у будь-якій сфері діяльності досягають ті держави, котрі мають високий інтелектуальний та творчий потенціал нації. Саме тому однією з основних задач національної освіти суверенної України є формування творчо активної, всебічно розвиненої особистості.
Видатний педагог В.О. Сухомлинський писав: «Творчість відкриває в дитячій душі ті куточки, в яких дрімають джерела добрих почуттів"(Слайд 2.) Педагог вважав, що поетична творчість - це найвища сходинка культури мовлення, і намагався до творчої праці прилучити кожного учня.
Наша школа багата талантами. Щоб підтримати ці вогники таланту, на теренах нашої школи у 2011 році було розпочато проект (Слайд 3,) який мав би доносити до кожного серця красу і велич, могутню силу і ніжність, неповторну чарівність і розмаїття барв рідного слова.
(Слайд 4) Мета і завдання проекту спрямовані на:
- виявлення у дитячому колективі активної, всебічно розвиненої особистості;
- сприяння розвитку її таланту через участь у конкурсах;
- популяризацію творчості юних обдарувань через створення збірки творчих робіт.
У цьому полягає і актуальність проекту (Слайд 5.)
Народження слова – процес таємничий, абсолютно інтимний, бо в слові людина відкриває себе, пізнає світ звуків, запахів, людських тривог і надій.
Саме таких емоційно чутливих і образно мислячих дітей об’єднав цей проект, а саме, конкурс авторського вірша: «Юне слово», який проходить ось уже три роки поспіль у нашій школі у рамках Всеукраїнського Тижня дитячого читання. На слайдах (Слайд 6,7,8) Ви маєте можливість побачити, яким чином відбувається поетичне свято, а також процес нагородження переможців і учасників грамотами і призами.
Процес співпраці з юними обдаруваннями, які тільки починають пізнавати солодку і магічну силу українського слова, так захопив бібліотекаря школи, що було вирішено розширити межі конкурсу авторського вірша і залучити до творчості тих, хто світ пізнає у кольорах, тобто юних художників.
Їхні роботи були представлені у тих самих номінаціях, що і віршовані твори: «Україно, нене моя!» (Слайд 9). «Україна» для наших учасників - це жовтогарячі соняшники на струнких стеблах, прекрасна дівчина, неосяжні степи, мова солов’їна…. У номінації «Пейзажна лірика» (Слайд 10) під чарівним дитячим пензлем оживають мінливі картини природи - жовтневий листопад, зимові кучугури. «Мала Батьківщина» юних художників (Слайд 11) постає перед нами як країна Сміливих мрій та Дитячих спогадів. Україна і Шевченко... Які близькі та невід'ємні ці поняття! Роботи дітей у номінації: «Вогненне слово Кобзаря» (Слайд 12); - яскраве тому підтвердження. З великою вдячністю і любов’ю зобразили школу на своїх малюнках юні митці у номінації « Шкільні роки» (Слайд 13).
Отже, побудувати справедливе процвітаюче суспільство можуть лише добрі, працьовиті, мислячі, справедливі люди, - а цьому сприяє творчість, творчість наших дітей.
Ось чому так важливо (Слайд 14):
- залучати дітей до різних видів творчої діяльності з урахуванням їхніх здібностей, обдарувань;
- сприяти створенню дітьми власних оригінальних продуктів діяльності (в нашому випадку, віршів і малюнків) як способу самореалізації;
- сприйняття батьками і іншими дорослими дитячої творчості як естетичої цінності.
Будемо сподіватися, що творчий розвиток дитини допоможе їй у майбутньому (Слайд 15):
- логічно мислити;
- знаходити оригінальні рішення поставлених завдань;
- простіше знаходити своє місце в суспільстві;
- легше знаходити спільну мову з ровесниками, вчителями, батьками.
І хто знає, може незабаром наші юні митці стануть окрасою культури і мистецтва народу України.
Результатом плідної співпраці стала збірка, до якої ввійшли вірші та малюнки обдарованих учнів. Усі вони різні за віком, творчими пошуками, але єднає їх високість душ і непереборне прагнення до образного самовираження.
Я сподіваюсь, що у душі кожного, хто ознайомився зі збіркою, залишаться тільки світлі почуття.